poniedziałek, 11 czerwca 2012

Catrice: Intensif'Eye Wet&Dry Shadow - cień do powiek
Cienie Catrice są ostatnio bardzo chwalone. Mimo że znam i bardzo lubię tę firmę, jakoś nie miałam jak dotąd okazji ich wypróbować. Dlatego, kiedy ostatnio będąc w Naturze, zobaczyłam dwa prześliczne marmurki w standzie z kolekcją Hidden World, nie zastanawiałam się długo i wzięłam jeden z inch. Co ciekawe, weszły one obecnie do stałej oferty, więc nie ma obaw, że ktoś nie zdąży nabyć. Najbardziej obawiałam się tego, że cień mnie uczuli - tak samo, jak produkty do oczu firmy Essence. Gdyby nie ta obawa, na pewno wzięłabym obydwie wersje kolorystyczne. ;)


Kolor jest śliczny - jest to ciepły, brąz z wyraźną domieszką pomarańczowego., poprzetykany złotymi żyłkami. Wygląda, w mojej opinii interesująco, przyciąga oko. Opakowanie też nie jest najgorsze - pewnie nic to odkrywczego, ale prezentuje się OK, jest trwałe i czytelne. Jak zwykle cały efekt zostaje zepsuty przez koszmarną nalepką, która nie wiadomo po co się tam znalazła - myślę, że informacje, które są na niej wypisane są zrozumiałe dla większości ludzi. Jeżeli nawet by tak nie było, to równie dobrze można nakleić ją z tyłu. 


Nie mam żadnych zastrzeżeń do właściwości cieni. Są miękkie, nie kruszą się, ani nie pylą, doskonale dają się przetransportować na pędzelek a z niego na oko. Pigmentacja taka sobie, na oku nigdy nie uzyskamy takiego odcienia jak w opakowaniu, ale i tak jest nieźle - nawet nakładając na sucho uzyskujemy ładny, dosyć intesywny efekt. Cień dobrze się rozciera i co najważniejsze - nie uczula mnie (znalazłam wreszcie jakąś alternatywę dla essence ;)). 


W mojej opinii nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy nakładaniem na sucho i na mokro. W tym drugim przypadku kolor będzie intesywniejszy, jeżeli zostawimy go w takiej formie, jaką miał po nałożeniu. Przy próbie blendowania traci na intensywności i zaczyna wyglądać praktycznie jak nałożony na sucho.

Wersja "na sucho"

"Na mokro"

Podsumowując: cień Catrice to ciekawy produkt dający ładny efekt, będący jednocześnie prostym w obsłudze. Pozostaje mi tylko polecić go serdecznie. ;)


7 komentarzy:

 1. Świetny ;) I tak ładnie się iskrzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny ;) dziś go właśnie oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam na niego ochotę ale... głoś rozsądku wygrał. Mam mnóstwo podobnych odcieni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niezbyt intensywnie wygląda na powiece :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety nie jestem zwolenniczką cieni Cartice...

  OdpowiedzUsuń
 6. na mokro wyglada przeslicznie ! :):)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...